Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje
Ja putujem

Free forum for free travel

Mjesec Božića i Nove Godine....mjesec radosti i veselja....uživajte....

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

SPOMENAR

Share

mg750ie
Biker
Biker

Registration date : 17.05.2009

SPOMENAR

Postaj by mg750ie on 18/4/2010, 15:02

bok ekipi,
pregledavajući stare albume i nesortirane slike, (besposlen pop i muhe krsti), naletio sam na nešto kaj je povjest - prvo sjedanje CUX-a na motor.
Ovo su slike iz davne 1979g.
kao što se vidi CUX stoji na vlastitim nogama sam bez ičije pomoći uz motor svoga tate MZ250TS

U ovom dolje ovjekovječenom trenutku ga njegova brižna majka posjeda na motor, i on kao profesionalan biker ne osjeća niti malo straha, dapaće zna da će to biti, jednog dana, strast

U ono doba je već izvodio različite akrobacije, razumljivo, kako je bio mali uz maminu pomoć

Ovdje mu tata mg750ie, pokazuje osnove vožnje, ali i CUX ga tjera s motora, daj meni, daj meni

Jasno da je pobjedio, u to nije bilo dileme

Tolko iz spomenara iz 1979

Dragec07
Admin
Admin

Registration date : 02.02.2008

Re: SPOMENAR

Postaj by Dragec07 on 18/4/2010, 17:49

A i tata tata mg750ie izgleda malo mlađe!!!

Fotke su super, stvarno mrak. I uz sva ona vozila u pozadini (peglica, nsu, buba....)!

O tempora o mores....

sju_rod
Admin
Admin

Registration date : 03.02.2008

Postaj by sju_rod on 18/4/2010, 18:29

ovo je za povjest......

lavica
Moped
Moped

Registration date : 07.02.2008

Postaj by lavica on 18/4/2010, 20:51

Photobucket

..godina je 1958.
Jedan mladi čovijek sanja san poznat i sanjan svima nama; MOTOR!...
Kako još uvijek nema obitelj, vjeruje da si ga može priuštiti jer radi i zarađuje, a ima i nešto ušteđevine...
I tada donosi gotovu odluku: Zamoliti će prijatelja u Njemačkoj da mu pronađe i kupi nešto od oko 100 ccm, jer za više nema love.
Prijatelj je zbilja ok lik, drage volje pristaje učiniti uslugu i luta Njemačkom u potrazi za strojem, ali...ne nalazi traženu kubikažu! Kompa je fakat dobar lik, ne želi razočarati frenda u domovini te donosi odluku na svoju ruku: Kupiti će mu motor od 200 ccm! Zamišljeno učinjeno; Kupuje i šalje u Jugu NSU 200 s popratnim pismom;
"Stari, kao što vidiš, motor je nešto jaći od onog što si ti naručio, s tim i skuplji! Ja sam doplatio razliku, pa si mi dužan......maraka.....!!!!"
Tih .... maraka kada se izraziš u markama i nije bilo nešto, ali kada to izraziš u dinarima...!!!!!!! To je bila otprilike godišnja plaća dotičnog mladića, koji je slučajno nekoliko godina kasnije postao moj otac.
Ttada je mladić posudio lovu, vratio frendu dug a sebi načinio jelovnik za slijedeći godinu dana:
KRUMPIR! ...a nedjeljom KRUMPIR S MARGARINOM....
I tako,...obilno hranjen jeftinom namirnicom, u pilotskom kožnom kombinezonu i kapi, jezdio je prostranstvima domovine sretan ko mao dijete...
A ja sam siguran da se tada u njegovo međunožje spustio gen koji je predao na 9 mjeseci mojoj majci, a ona ga ukorijenila duboko u moju dušu...To je taj isti gen koji ja danas vidim u očima njihovog unuka....

Ovo je Yzzyev stari i njegova priča.

cux
Roler
Roler

Registration date : 03.03.2008

Postaj by cux on 19/4/2010, 07:05

sju_rod je napisao/la:ovo je za povjest......

Jednom kad te cijepe na dvokotačno prometalo, to je to.
A da ne velim kakav tata takav sin

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 19/4/2010, 16:07

i još k tome bandit.....neprocjenjivo.........

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 19/4/2010, 16:14

da hvala bogu da su postojali takvi entuzijasti i njima možemo zahvaliti kaj mi danas uživamo u vožnji na dva kotača i kad sve ovo gledam,dolazim do zaključka da su valjda u 100% omjeru starci vozili motere i to prenjeli na sinove i kčeri.Moj stari je imal puno motora ali ja se sječam Zundapa (cindapa) jer tad sam imal dost godina da vidim kaj on to šerafi i vozi ividim da su i od skoro svih vas kaj vas znam starci voljeli motore ipak je to nasljedna ljubav.....

mg750ie
Biker
Biker

Registration date : 17.05.2009

Postaj by mg750ie on 19/4/2010, 16:57

Glavno da smo "starci", ali još uvjek možemo svašta raditi

cux
Roler
Roler

Registration date : 03.03.2008

Postaj by cux on 19/4/2010, 17:16

cux je napisao/la:
sju_rod je napisao/la:ovo je za povjest......

Jednom kad te cijepe na dvokotačno prometalo, to je to.
A da ne velim kakav tata takav sin

To nisam htio ni spominjati...ima nekih ovdje koji bash ne cijene japance

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 20/4/2010, 16:13

ne obaziri se na njih.............................neznaju šta čine..........................

Borris
Moped
Moped

Registration date : 13.05.2009

Postaj by Borris on 20/4/2010, 18:31

A vreme im ide.......Dok shvate da je dva manje od četri bilo bu im prekasno.....A kaj se Japanaca tiče imaju samo tri dobre stvari : sake , gejše i motore !

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 08:08

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

Sada je: 4/12/2016, 08:08.