Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje
Ja putujem

Free forum for free travel

Mjesec Božića i Nove Godine....mjesec radosti i veselja....uživajte....

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

Graz - Louis i Hein Gericke

Share

Dragec07
Admin
Admin

Registration date : 02.02.2008

Graz - Louis i Hein Gericke

Postaj by Dragec07 on 24/9/2010, 14:52

Naravno da na kraju nisam izdržao, morao sam provjeriti one MG-ove najave o putu u Austriju, a kako ne bih bio žrtva kojekakvih priča i slika obrađenih u Photo Shopu.

Pa sam se spremno priključio Darku i MG-u u pohodu na Europsku uniju. Priznajem da to i nije bilo tako jednostavno nakon noćne akcije u VIPu i samo 4 sata spavanja. Priznajem i da su me malo duže čekali u Zaprešiću i na Tifonu u Zaboku.

Ali na kraju smo se skompletirali i starom cestom uputili prema Gracu.

Prvo zaustavljanje na Petrolu u deželi i susret sa simpatičnim parom iz Hamburga. Moram priznati da su sa zanimanjem promatrali Darkov i MG-ov motor uz pitanje da li se sa takvim motorima može i na ovako duža putovanja. Ne moram naglašavati da su vozili Bandita, ipak su to turisti sa sjevera Njemačke.

Odlučili smo se za put preko Ptuja i Lenarta prema Mureku. U nadi da je most na Muri nakon prošlotjednih kiša još živ.
Stanovnici dežele srdačno su nas dočekali.

A kavica je super legla u lokalnom kafiću. Gdje je simpatična konobarica na moje pitanje kak je sve prazno morala odgovoriti da je radni dan i da ovdje ljudi delaju.....

Probijajući se lokalnim cestama pojavili smo se konačno i pred Louisom.

Moram priznati da u Louisu i nije bilo neke gužve, a ponuda uobičajena. Primarni razlog našeg puta ipak je bila vožnja. Pa smo spremno produžili do Hein Gericke. U njemu pustinja pusta, ali smo se bez problema barem okrijepili besplatnim kavicama s mlijekom.

Dan je brzo prolazio, pa smo izbjegavajući lokalne vozačke mahere krenuli doma. Uz nezaobilazne "kezekrajnere" i coca colu umjesto primamljivog Puntigamer piva....

U Murecku kratko zaustavljanje uz simpatično djelo učenika lokalne zanatske škole...

Da se radi o pravom stroju pokazuju i ove slike:

A ja sam se odmah sjetio našeg Rodnija i rasprave kako treba izgledati DB killer na pravom motoru. Čini mi se da tako nešto ne pristaje izloženom....

Naravno da se odmah povela žučna rasprava o kojem je motoru ovdje riječ. No to su kolege lako razriješili (ipak ih je bilo duplo više od mene), i pokazali mi da je to zasigurno neki Guzzi.

Obzirom na opće stanje metalnih dijelova, morao sam se složiti da bi i mogao biti.

Još jedno pičence na OMV-u i naravno nezaobilazni Club house....

Ah da, ustanovio sam na kraju da sam nešto i kupio. I to baš ja koji sam tvrdio da dečkima idem samo praviti društvo do EU i nazad.

Jedan kompletić za novi lanac

Tank torbu za neka buduća proljetno/ljetna putovanja:

I jaknu s protektorima za neke buduće ljetne vožnje.

Naravno, sve mi je ovo neophodno trebalo. Sad.....

Ali prekrasnih 400 km po prekrasnom vremenu i u raspoloženom društvu, e da, to mi je trebalo......!!!

Spritmonitor.de

mg750ie
Biker
Biker

Registration date : 17.05.2009

Re: Graz - Louis i Hein Gericke

Postaj by mg750ie on 24/9/2010, 19:48

ove Dragecove reportaže me uvjek ugodno iznenade, slikice bum i ja dometnul kad se sjednem za računalo koje mi to dozvoljava.
Ja sam šparal i nisam baš kupil sve kaj sam planiral, ali to je dio taktike, da još koji put prejdem u Austriju s takvom dobrom ekipom i po takvom lijepom vremenu za ugodnu vožnju, jasno uz neizostavnu navigaciju Garmin, koji nas je tam fural kroz nekakve poljoprivredne površine i šume, a nazad kad ga Dragec nije mogel videti od nove tank torbe ipak po još boljoj cesti. Shocked
Slikice kad se prešaltam i s mojom reportažicom. Cool

mg750ie
Biker
Biker

Postaj by mg750ie on 25/9/2010, 13:00

evo kak sam i obečal malo slikica i od mene.
Motor je bil spreman i samo je čekal da mu dam znak tj stisnem starter, jasno je Darko i ja smo se našli u Zaprešiću.
,
Pritisak na start i zalet do Zaboka Tifon gdje smo čekali Drageca, kratki dogovor i tankanje benzina,
, , , , , ,
Dočekali smo Drageca i pravac Zlovenija,
, ,
i onda susret bikera u Zloveniji, simpatičan par iz njemačke Klaudija i Hans se vraćaju s GO u Hrvatskoj , (Zadar - Korčula), u Hannover, ali do Munchena idu motorom, a onda se tovare na vlak, njihov motor nisam štel slikati, pouzdana konfekcija, oni su nas slikali tak da imamo i jednu zajedničku sliku.
, ,
, ,
LOUIS je pouzdana točka za kupovanje potrebnih i nepotrebnih sitnica,
, , , ,
pouzdana tehnika taj MG, slini na karteru, hvala bogu da je u garanciji, još ga bumo uspjeli srediti
,
HEIN GERICKE smo također obišli, da nismo bilo bi nepotpuno putovanje.

, , , ,
bili smo ogladnili, to se je vidlo neposredno prije, i onda smo se primili kobasica
, , ,
Tu smo gledali remek dijelo postav cilindra u V, jes da im je model malo korodiral ali se ideja vidi.
, , ,
OMV Sv. križ Začretje
, , ,
i navečer u Zagrebu, jasno četvrtak je i kod Brace zajedno s Slavicom i Rudijem
, ,
Kak sam prije rekel Dragec nas je vodil znanim i neznanim putovima (tajna je u njegovoj navigaciji), dan je bio savršen za vožnju i proveli smo jedan super dan.
Daj bog da se što prije ponovi.

sju_rod
Admin
Admin

Registration date : 03.02.2008

Postaj by sju_rod on 26/9/2010, 17:15

ha,ha,ha, slažem se sa Gecom da su se švabi pitali kak se ovi na guzijima usude iči tak daleko od doma a da ne spominjem te mu curi ulje,te mu curi benzin,te mu curi..........i na kraju onaj hrđavi guci,mislim da bi trebali promjeniti cilindre,ma kaj cilindre,motore.Drugi put bum nekaj naručil,jer ovak prazni da se vračate,nema smisla..............

mg750ie
Biker
Biker

Postaj by mg750ie on 26/9/2010, 17:30

nemamo se zakaj sramiti, vozimo ikone motociklizma, a da nisu baš savršeni i to je istina, baš zato je draž, jebeš Guzzija koji ne slini,
jedino kaj nije točno da je greška to s benzinom, tu sam ja kriv kaj sam ga natočil do čepa

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 26/9/2010, 19:11

ne velim je da se trebate sramiti,samo mi ko prijateli vam hočemo pomoć savjetom kad nemremo drugačije prodaj kovčeg i kupi kolt...........zove se jedan film.............

mg750ie
Biker
Biker

Postaj by mg750ie on 27/9/2010, 09:39

fala bogu da se ne sramim(o), tak se veli, jer da je drugče držali bi ga samo u garaži da ga niko ne vidi, a ovak se špinčimo Cool

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 27/9/2010, 15:57

iskreno i imate s čim..........................

mg750ie
Biker
Biker

Postaj by mg750ie on 27/9/2010, 16:22

Rudi, kaj sam ja osetil Shocked , da ti je malo žal Embarassed , ma frende sve kaj si napisal je OK, ak nemremo primiti zeku, nismo pravi, Laughing
Fala bogu da nas ima takvih kaj se zezamo i na svoj, a rađe na tuđi račun. Cool
kaj, niš nećete komentirati pikčers Question

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 27/9/2010, 19:11

ma kaj bi mi bilo žal,naprotiv,ja sam sretan da ti imaš super pilu i da si ti sretan,kaj bi ja imal od tog da ti imaš neku ropotariju gdje nikad neznaš hoče li zapaliti,ma hvala bogu da je tak,da li bi ja takav motor ?...ne bi,kad bi imal lovu kupil bi najvjerovatnije BMW-a ili malo manje love Suzu 1250 ili još manje love Suzu 650,dakle Guzzi mi nije ni blizu nekakvih prioriteta ali sto ljudi sto čudi,tebi se sviđa Guzzi i to je u redu,priznajem da je lijep i kvalitetan motor ali ja imam neke druge na top listi tak da si siguran da si ekskluzivan.Znam i to da se zekaš ali ovo sam moral napisat onak malo ozbiljnije a kaj se tiče pikčer,super su i baš mi se sviđa da ste evidentirali izlet u esteraih bu valjda došlo vreme da bum i ja išel z vami.......... Rolling Eyes

Dragec07
Admin
Admin

Registration date : 02.02.2008

Postaj by Dragec07 on 28/9/2010, 14:20

Ja da imam malo više love i hrabrosti samo bi dal frendu saobraćajnu da mi skine 600 kubika i stavil bi naljepnicu Bandit 650.

Spritmonitor.de

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 16:15

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

Sada je: 4/12/2016, 16:15.