Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje
Ja putujem

Free forum for free travel

Mjesec Božića i Nove Godine....mjesec radosti i veselja....uživajte....

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

novo iz svjeta NEO_Liberalizma tj Imperijalizma ala Oliver Twist

Share

mg750ie
Biker
Biker

Registration date : 17.05.2009

novo iz svjeta NEO_Liberalizma tj Imperijalizma ala Oliver Twist

Postaj by mg750ie on 20/1/2012, 08:42

četvrtak, 19.1.2012 22:11
Njemačkim zaposlenicima se ukida "pauza za cigaretu" jer to poslodavce previše košta?

Foto: AFP

"RAT" pušača i nepušača u Njemačkoj ovih je dana dobio novu dimenziju. Naime, tamošnji predstavnici udruga srednjih poduzeća poslodavcima su sugerirali da svojim zaposlenicima ukinu pauze za pušenje.

Glavni problem za njih ne predstavlja narušavanje zdravlja pušača i ljudi u njihovo okruženju, već isključivo aspekt produktivnosti. Prema njihovom izračunu, zaposlenik koji tri puta dnevno u toku radnog vremena ode na "puš pauzu", svog poslodavca košta oko 2000 eura godišnje, u smislu izgubljenog rada.

"Pauze za pušenje skupo koštaju poslodavce i potkopavaju radni proces", kazao je za Bild Mario Ohoven, predsjednik njemačke federalne udruge srednjih poduzeća (BVWM).

Radnici u autoindustriji izborili pravo na dvije cigarete svako sat vremena

"Pauze za pušenje zapravo diskriminiraju nepušače jer oni nastavljaju raditi dok se njihovi kolege pušači vani odmaraju", smatra Ursula Frerichs iz Saveza srednjih poduzetnika.

Valja napomenuti kao pitanje pauza za pušenje nije zakonski regulirano na državnoj razini, već pravila variraju od firme do firme. Najveće dostignuće postigli su pušači zaposleni u autoindustriji, jer im je sindikat izborio pravo da smiju ići zapaliti jednu ili dvije cigarete svako sat vremena, bez da im se to odbija od plaće.

U jednoj ruci cigareta, u drugoj štoperica

S druge strane, njemačka Federalna agencija za rad, koja na platnoj listi ima 100.000 ljudi, od svog osoblja zahtijeva da svaki puta kada idu zapaliti cigaretu sa sobom nose - štopericu.

Vijest iz naših tiskovina, Gec više ne pljuga na šetnici, James u kamionu, Rudi na skuteru opps SRAD-u

lp

Dragec07
Admin
Admin

Registration date : 02.02.2008

Re: novo iz svjeta NEO_Liberalizma tj Imperijalizma ala Oliver Twist

Postaj by Dragec07 on 20/1/2012, 16:03

Al zato svi zajedno pljugamo u EU, jer i ja imam svoje mišljenje a opet ću glasovati za kao i ostali.

Spritmonitor.de

sju_rod
Admin
Admin

Registration date : 03.02.2008

Postaj by sju_rod on 21/1/2012, 15:02

ha,ha,ha..................

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 19:45

• Započni novu temu