Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje
Ja putujem

Free forum for free travel

Mjesec Božića i Nove Godine....mjesec radosti i veselja....uživajte....

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

Kirchberg am Wechsel

Share

mg750ie
Biker
Biker

Registration date : 17.05.2009

Kirchberg am Wechsel

Postaj by mg750ie on 2/7/2012, 09:52

U susjednoj nam Austriji, (nekad bilo), se održavao se po 18-ti put moto susret (treffen), ljubitelja MOTO GUZZI-ja, a 5-ti put pod pokroviteljstvom i u sudjelovanju MGWorld. Cool 0d 29.06 do 01.07

To se je događalo preblizu mene cca 300 km, da bi prošlo bez mene i to po ovakvom suhom i sunčanom vremenu, uspio sam nagovoriti frenda da mi dela društvo.

Moglo se je probaviati nove motore iz palete poznate svjetske marke MG. (tu bi Rudi užival mogel bi konačno probati Norge 1200) Laughing , Čorka je organizirana u kampu, a za one koji ne kampiraju u školskoj gimnastičkoj dvorani, s korištenjem tuševa i sanitarnog čvora - for free. Laughing

Domačini su bili izuzetno susretljivi i dobro su organizirali taj susret koji je zapravo bio familijarnog karaktera, a samo mjesto (selo) Kirchberg je smješteno u gustoj alpskoj šumi s vrlo ugodnom ljtenom klimom. Rolling Eyes

Na poklon sam dobio šalicu s orlekom tj MG Šalicu, vrpcu za oko vrata jasno isto brendiranu i lijepo zapakiranih 8 kolača, koje sam pdjelio s ljepšim polovicama u okruženju Cool

Defile po okolnim brdima od cca 20km, je bio izuzetan, jer se cijelo vrijeme vozite kroz gustu borovu šumu i po zavojima a po vrlo lijepoj i voznoj cesti, sudionika po mojoj procjeni je bilo cca 300. Smile

Popio sam 4 i pol pive, i pojeo harmoniku svinjskih rebarca od pol metra s pomfritom, vrlo ukusno i zasitno. Shocked

ovo je bilo tako dobro jer put do tamo je vrlo ugodan, a cesta preporučljiva za bikere, a da ne velim za natrag i sve to u okruženju od cca 320 km, pa tako ispada da sam opet napravil cca 650 km, vrlo ugodne vižnje i društva.

Bilježim se za nagodinu, odlično, a i preporučam ostalim ljubiteljima motora. Cool

sju_rod
Admin
Admin

Registration date : 03.02.2008

Re: Kirchberg am Wechsel

Postaj by sju_rod on 2/7/2012, 16:05

bravo,znači ipak si otišel,svaka čast....................

mg750ie
Biker
Biker

Postaj by mg750ie on 2/7/2012, 17:31

sju_rod je napisao/la:bravo,znači ipak si otišel,svaka čast....................

to to je tak, Rolling Eyes kaj se babi htilo to se babi snilo Cool

baš je bilo OK, i ak se koji put sjetite kakve ture onda bi i mogli ići prema susedima Austrijancima npr u Alpe na Glosglockner ili bliže, baš je vrlo privlačno i blizu za izlet od 2-3 dana, a za mazohiste i u istom danu jer su to runde od 600-800 km ukupno (tam i natrag) Laughing

lavica
Moped
Moped

Registration date : 07.02.2008

Postaj by lavica on 3/7/2012, 05:20

Vau, rit vidla puta, videl si nekaj lijepo, papal nekaj fino, i bar se malo ohladil. Super!

mg750ie
Biker
Biker

Postaj by mg750ie on 3/7/2012, 06:43

lavica je napisao/la:Vau, rit vidla puta, videl si nekaj lijepo, papal nekaj fino, i bar se malo ohladil. Super!

Hvala Lavici na "ser gut" opažanju, sve je bilo za pet Cool

Dragec07
Admin
Admin

Registration date : 02.02.2008

Postaj by Dragec07 on 3/7/2012, 21:44

Da ne bi ispalo kako je ovo putovanje bilo individualno, pa se zato nalazi u temi individualna putovanja, evo malo i mene...

Jedna namjera kupovine novog lanca za bandita u Louisu (stari je nakon 19000 km počeo pokazivati ozbiljne znakove pobune) i MG-ova informacija o MG susretu u Austriji stopile su se u brzu odluku da se pridružim MG-u. Pa se kupovina pretvorila i u dvodnevni izlet.

Ustajanje u pola sedam i pokret s naplatnih kućica u osam, pokazalo se kao odlična ideja kako bi izbjegli najavljene vručine.

Autocestom do Louisa, za zagrijavanje. Samo nas je prekinulo plaćanje cestarine, točenje zadnjih kapi jeftinog hrvatskog goriva i kupovina vinjeta.

50 kn do Macelja i nazad u usporedbi s 57 kn za Slovensku vinjetu za sve autoceste tjedan dana ne samo da se čini skupo. To je pljačka! A kad tome dodam 35 kn za Austrijsku vinjetu za sve autoceste za 10 dana, onda je pljačka i ovo u Hrvatskoj i u Sloveniji.

Ulazak u Austriju i.... vrijeme je za papicu...

Gužva u Louisu bacila je u zaborav sve ostalo. 15% popusta na odabrani artikl privukla je mnoge posjetitelje i sa naših prostora. Komplet lančanika s lancem za bandita naravno trebalo je naručiti 10 dana ranije, ali cijena od 160 Eura manje svi popusti i porezi ipak je vrlo povoljno.

Kako je temperatura na očigled rasla trebalo se Graza riješiti što prije, pa smo pobjegli na legendarni A2 do Gleisdorfa i onda se spustili na prekrasnu panoramsku staru cestu prema Beću, tj. vekslu. Pravac Hartberg.
Kratka pauzica za cigaretu s pogledom na prekrasan krajolik i sladoled

Zaustavljanje u Hartbergu bilo je posvećeno posjetu muzeju oldtimera.

Slijedeću seriju slika nije potrebno komentirati, samo uživati:

Podsjetnik na djetinjstvo

Stari dobri Ford T

I tristać (tj. 1500)

Kariola

Ni kineze ne treba zaboraviti

Audi

BMWji

Nezaobilazni Guzzi zauzima počasno mjesto

JAP

Disk kočnica

Evo nešto i za nas Suzukce

I ljubitelje VWa

Ni stranku na vlasti ne zaobilazimo....

Dvojici veseljaka sat u klimatiziranom prostoru muzeja prošao je prebrzo, pa smo se zahvalili ljubeznoj avstrijanki, ostavili svojih 6 ojra za ulaznicu, mahnuli pesu i nastavili dalje.

Skrovito parkiralište u gustoj šumi koristimo za novu okrijepu. Burek je još topli, tj. Dragec je na toplom obroku...

Slijedeći cilj nam je vrh prijevoja i selo Monichkirchen i zanimljive replike poznatih austrijskih građevina i motiva iz Biblije. Slika na pretek....

Spritmonitor.de

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 3/7/2012, 22:20

Evo malo i multimedije, ipak je sve animirano....

Spritmonitor.de

mg750ie
Biker
Biker

Postaj by mg750ie on 4/7/2012, 06:05

evo kako se je indetitet drugog supu(a)tnika otkrio nebi bilo zgorega da se dodaju još neki detalji Laughing

ko bu se uspoređival s Dragecom i Kerum ima Majbaha koji je lošiji Wink

Krivo imate, nije mu vruče Shocked , to je nakon tuširanja i osvježenja, malo majicu zdignul da pokaže svoja kršna ramena Smile

sve kaj je dobro, kratko traje i evo došao je dan kad treba peti doma

budem još probal neke filmiće metnuti ak bu to išlo

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 4/7/2012, 07:25

mg750ie je napisao/la:evo kako se je indetitet drugog supu(a)tnika otkrio nebi bilo zgorega da se dodaju još neki detalji Laughing

ko bu se uspoređival s Dragecom i Kerum ima Majbaha koji je lošiji Wink

Kako Keruma uobičajeno nema na radnom mjestu u Saboru i vjerojatno surfa webom i moto portalima, kad ugleda ovu sliku dobiti ću vjerojatno zabranu ulaska u sve njegove trgovačke centre do kraja ljeta. Tj. sve dok budu njegovi....

Spritmonitor.de

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 4/7/2012, 19:05

Nakon razgledanja cijelog tog umjetnog i kičastog "grada" već je bilo vrijeme da se uputimo na naše pravo odredište udaljeno 43 kilometra i pridružimo se ljubiteljima Guzzija.

U Kirchberg smo stigli u zadnji trenutak kako bi se pridružili defileu. Po već spomenuto prekrasnoj cesti i okolici, ali i pod pravim vodstvom domaćina tako da se cijela velika kolona kretala začuđujuće brzo. I taj krug od 20 km nakon svih već prevaljenih nije nam bio nimalo težak.

Zaustavili smo se na nekom jezeru na kratkom odmoru i okrijepi. Domaćini su pripremili tradicionalne znake dobrodošlice (zaseka i svi oni razni namazi pobudili su u meni onu poznatu glad), ali ledena voda meni je i pored pivica, vina, soka ipak bila najbolja okrijepa.
A uz brdo MG proizvoda mogli smo uživati i u maloj priredbi avio modelara samo u našu čast....

Spritmonitor.de

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 4/7/2012, 19:58

Obzirom da je ovo ipak bio MG susret, evo još malo slikovnog priloga:

Da se radi o pravom Guzzi susretu dokazao je i jedan talijan iz Alessandrie kojem je prometalo stalo. Razlog trivijalan, filter goriva, ali južnjački mentalitet nije propustio bujicu riječi u kojima se ponavljalo i porka i madona i guzzi ...

Svi smo naravno priskočili u pomoć, a prednjačili su domaćini na provjerenim domaćim brendovima:

Spavanje u vreći na tankoj bračnoj strunjači nije bio problem. MG ne hrće, barem ga ja nisam čuo.

Moja pak odluka da se prošetam na večernji tulum stotinjak metara uzbrdo bila je i problem i totalni promašaj. Ali sam preživio i oživio uz odličnu domaću klapu, Wiener šnicl, oriđiđi krumpir salatu i MGove kolače. Onu jedinu slastičarnu u selu ipak treba odmah zatvoriti, ali to uostalom vrijedi za sve austrijske u kojima se ne prave kolači po receptima iz susjednih zemalja (čast izuzetku obitelji Zaher).

Povratak brdskom cestom prema Grazu bio je pravi pogodak. Toliko prekrasne prirode, pitoresknih mjesta, pravog planinskog nedirnutog raja na tako kratkoj dionici.
Mala stanka za kavicu u tipičnom gorskom obiteljskom hotelu.

Od začudo pričljivog domaćina u par smo trenutaka saznali da ne pijemo Wiener melange nego melange, da nema pojima gdje je Kroatien, da zna kaj su partizanen i da je cesta prekrasna i uvijek puna motora i motorista koji voze ko sami vragovi i da su ove godine već trojica poginula.

50 godišnji trud sakupljanja odbačenih jelenjih rogova nisam mogao ni previdjeti ni zaobići priču o tome. Na izvornom gorskom vjerojatno austrijskom njemačkom jeziku kojim se i oni međusobno jedva sporazumijevaju. I na oduševljenje domaćina, naravno slikati se.

Spust do Graza bio je u trenu. A užareni asfalt u užurbanom velegradu brzo je objasnio zašto su svi oni motoristi hitali tamo od kud smo mi došli.

35+ celzijevaca navodilo je samo na jedno... najbržom rutom do klimatiziranog doma i blagodati urbane civilizacije.

Odličan izlet, odličan organizator, samo je lanac malo klimao i škripao na banditu, ali to je jedna druga priča.....

Spritmonitor.de

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 4/7/2012, 20:15

I na kraju ono što mi nedostaje u većini opisanih putovanja.

A koliko je sav taj užitak u domaćoj valuti?

Vinjeta Slovenija: 60,00 kn
Vinjeta Austrija: 35,00 kn
Cestarina Hrvatska: 50,00 kn

Gorivo Bandit: 300,00 kn (litra goriva u At je 10,58, a u Slo 10,32 kn)

Osiguranje Alianz: 32,00 kn

Uz malo više povjerenja u Garmina ili provjerene cestovne karte i nižu temperaturu u celzijevcima, vinjete i cestarine možete zaobići ne gubeći previše ni na vremenu ni na trudu.

A jesti i piti morate i u Kroatien, po želji.

Možda samo treba izbjeći gorski hotel u kojem sam letimičnim pregledom spazio domaći doručak po 25 Eura i tradicionalni domaći ručak po 50 Eura (bez pića naravno).

Spritmonitor.de

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 15:24

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

Sada je: 9/12/2016, 15:24.