Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje
Ja putujem

Free forum for free travel

Mjesec Božića i Nove Godine....mjesec radosti i veselja....uživajte....

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

Zagreb, (Zaprešić) ->>> Nardo, Italy

Share

mg750ie
Biker
Biker

Registration date : 17.05.2009

Zagreb, (Zaprešić) ->>> Nardo, Italy

Postaj by mg750ie on 30/5/2013, 17:03

bok ekipi tko još ima volje pratiti ovaj forum
nažalost lijepo izplanirani put do Albanije i natrag je propal zbog lošeg vremena, možda se samo šifta za koji drugi datum?, ali evo ja predlažem u slijedećih 10 dana put u malo sušnije krajeve, do juga italije tj do pete, a usput bi se moglo uživati u lijepim i povjesnim slikama-panorama, (neznam kak se po novome piše pejsažima ili pejzažima)Rolling Eyes
put je dug cca 1100km u jednom smjeru i košta 130€U*2 * 260, trajekt 600kn (motor + jedna osoba)+2=1200, noćenje od 40 - 50 €/ za dvoje- planira se 2/4 - noći ili ovisi kad se ide na trajekt četvrtak ili subota, (ukupno 50 ili 100 € po lubanji),
polazak bi bio u pon 10 lipnja, u normalno vrijeme npr. oko 10:00h i treba doći do Zadra - trajekt iz Zadra kreće u 2200 i dolazi u Anconu u Utorak u 0700 - noćenje na trajektu, iz Ancone bi se išlo do Foggie 300 - 320 km, može i do Nardo-a jer se ima dugi dan - okolica tražili bi smještaj i razgledavali okolicu, u srijedu ujutro bi krenuli za Nardo, našli smještaj, otišli u razgledavanje okolice, prenoćili i sada imamo dvije opcije, ostati ili povratak prema doma preko Ancona Zadar ili Bari-Dubrovnik, dolazak u DU ili ZD oko 0700 ujutro, pičiti prema doma ili još neki hop do ZG
ukupno put bi trajao 5 ili 6 dana sa svim troškovima bi trebao koštati cca 100 čorka+250 put+200 trajekt +200 klopa = 750€U Cool

budem vam još koju slikicu dometnul, a next week ako bude zainteresiranih idem u rezerviranje smještaja/trajekta i ostalih stvari, pa ko voli nek izvoli. Cool

Dragec07
Admin
Admin

Registration date : 02.02.2008

Re: Zagreb, (Zaprešić) ->>> Nardo, Italy

Postaj by Dragec07 on 30/5/2013, 21:10

Iako još u tugovanju zbog netom otkazanog putovanja, na ovo mi je vrlo lako odgovoriti - 12/13.6 - provest ću noć u VIPnet-u, a nije nikakav party.... znači delanac.

A Nardo ring je u svakom slučaju zanimljivo mjesto za bilo kojeg ljubitelja oktana. Stalno se nešto novo testira, imali bi što za vidjeti.

Pod dojmom planiranog puta, naravno odabrao bih i opciju trajekt Vlore-Brindisi: 81€. Zanimljivo, u povratku je 95€. Za 100€ toči se puuuuno goriva u motor, tj. napraviti brdo kilometara.

Ali je do daljnjeg više niš ne planiram, odsad samo kad mi se ukaže prilika sjedam na motor, i krećem... negdje.

Spritmonitor.de

Borris
Moped
Moped

Registration date : 13.05.2009

Postaj by Borris on 31/5/2013, 00:40

Ja bi samo dodal da nije ko voli nek izvoli , nek je pitanje nofčeka , para , kuna , evra......

ja bi jako rado volil al nemam sponzora.....nismo svi potkoženi...No

mg750ie
Biker
Biker

Postaj by mg750ie on 31/5/2013, 07:04

i tak je to u životu, sve košta Cool ali se onda i forum dobro zove ja putujem, a to je jednina, znači solo je ok.
moram priznati da me je malo strah ići na takav put od 2500 km i 5/6 dana sam, ali imam par dana za razmišljanje. Laughing poziv je i dalje otvoren Cool ceste su dobre tj super priroda je lijepa a i ima puno stvari za videti a i civilizacija je (cosa nostra i t d ) Idea

mg750ie
Biker
Biker

Postaj by mg750ie on 31/5/2013, 08:29

evo malo slikica te famozne piste u Nardo - prailan krug

svetionik S.MARIA DI LUECA najvažniji u tom dijelu mora svetonik 45m visok izgrađen na 102 n/m, za dobra vremena vidi se iz Malte i Afrike, točka razdvajnja jadranskog, jonskog i sredozemnog mora Shocked

Nardò Ring (Pista di prova di Nardò della Fiat, izgrađena 1975), GPS-a 40,326655, 17,827721, je high speed test staza nalazi se na više od 20 kilometara sjeverno-zapadno od grada Nardo u Italiji, u južnoj regiji Apuliji, u pokrajini Lecce.

Staza je duga 12,5 km (7,8 km) duge i puni pravilan krug, ima četiri traka za automobile i motocikle u ukupnom iznosu od 16 metara (52 ft) u širinu i ima zaseban unutarnji prsten za kamione u širini od 9 metara (30 ft). U automobilima / moto prsten odvojci su grupirane u tolikoj mjeri da je vozač u vanjskom većini staza ne treba okrenuti kotač tijekom vožnje pri brzinama do 240 km / h . U to je tzv neutralna brzina koja je različita za četiri trake, može se voziti kao da je u ravnoj stazi tj u pravcu. Međutim izuzetno brze automobile i dalje zahtijevaju da se volanom upravlja kad se ide brže od maksimalne neutralne brzine za pojedinu traku. Na primjer Koenigsegg CCR 388 km/h koji je postavio brzinski rekord na Nardo ringu, učinio je to s volanom na 30 ° kutom. Ova brzina je srušena od Bugatti Veyron na pisti koncerna Volkswagen, Ehra-Lessien koja je pravocrtna testna stazi u Njemačkoj, a time i CCR samo drži brzinski rekord za Nardo Prsten.

Neutralna brzina za četiri automobila / motocikla stazama redom:
Lane 1 do 100 km / h (62 mph)
Lane 2 - 140 km / h (87 mph)
Lane 3 - 190 km / h (118 mph)
Lane 4 - 240 km / h (149 mph)

Tijekom redovite tjedne radne aktivnosti maksimalna brzina dozvoljena na kružnoj stazi iznosi 240 km / h (149 mph). Veće brzine su dozvoljene samo u vrijeme kada se dobije posebna dozvola..

Dana 11. travnja 2012 Porsche priopćio da je kupio objekt od svojih bivših vlasnika, Prototipo SpA [1]

sju_rod
Admin
Admin

Registration date : 03.02.2008

Postaj by sju_rod on 31/5/2013, 18:25

sretan put,da mogu išel bi i cu fuz..................samo napred,ko može...............

Dragec07
Admin
Admin

Registration date : 02.02.2008

Postaj by Dragec07 on 31/5/2013, 23:05

Zbog ove kiše nemre se ni do Pake i Bezkintoša, ali neki video uvijek je u pričuvi.... s kolovođom Franjom

A za laku noć... striptizeta

Spritmonitor.de

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 13:59

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

Sada je: 11/12/2016, 13:59.