Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje
Ja putujem

Free forum for free travel

Mjesec Božića i Nove Godine....mjesec radosti i veselja....uživajte....

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

E moj skuter kineski..............

Share

sju_rod
Admin
Admin

Registration date : 03.02.2008

E moj skuter kineski..............

Postaj by sju_rod on 26/6/2015, 22:19

Obečao sam pojašnjenje o velikoj makini i evo ga............mada bi možda bilo bolje pod šaljivi kutak ali ježi ga.........
Dakle nakon par dana primjetim ja da malo kapa ulje iz motora,nema veze jebeš malo ulja,mislim si i dalje po gasu...........naravno to je bilo još u onom velikom oduševljenju.Nakon još koji dan skužim da curi malo više nego kaj bi bilo "normalno" i ko iz filmova ili bajki,sretnem frenda koji se inače bavi samo skuterima i onak na kavi kao slučajno spomenem problem.Ma to ti je ziher semering na radilici veli on ko doktor Haus iz prve..........(a zna se da ni doktor Haus ne pogodi do kraja epizode).........to ti ja složim bez problema,veli on a ja ko dječarac:kaj zbilja???......a gle ionak sad nemam kaj delat tak da nema zime.I ja mu dam motor i on se otpela doma.Nakon četiri dana(neznam kaj je delal jer treba skinit samo dekl i variomat ali dobro.....) javi mi da je motor gotov i da ga bu dopelal a ja njega bum posle vratil doma autom,dobro velim i za nekakvih pol sata evo njega.Gle,ja sam semering promenil,veli on....i moram ti reči da je "neko" več prije rastavljal taj motor i vidi se da je to izraubano,još malo curi pa ti se samo vozi a ako bu i dalje curilo bumo sve raskopali.Hmmm........neznam kaj bi rekel.......no dobro kaj sam dužan,pitam........ma daj samo za materijal i to je to.....kolko pitam.......ma daj 300 kuna,ne uzimam niš za ruke.........katastrofa.........dam mu tri glave,otpelam ga doma i mislim si da ga ne bum ni pozdravil kad ga vidim na cesti.Nakon par dana vožnje ulje ponovo curi ko i prije.Več lud,jer neznam kud i kako dalje javi se moj "spasilac" Davor sa posla,neki od vas ga znaju,pa mi veli:kaj ga ne otfuraš kod Saše(poznanik,mehaničar iz Podsuseda) on ti čak ima i dijelova za tu Lunu.Ajde dobro,nazovem Sašu i uz onu klasiku kak žena kak deca i kak ti,pitam ga za makinu,veli on:gle,sad nemrem ali dofuraj mi ga u sredu(sad je petak) iduči tjedan pa bumo vidli.I dođe taj sretan dan,zamolim Davora da to napravimo za vreme posla tak da kad ostavim motor da me vrati autom u firmu.Nakon svaki drugi dan zvanja i pitanja kaj ima novoga,iduču srijedu in konačno rastavi motor,tak sam si ja samo mislil,veli javit ču ti popodne kaj je točno.Tjedan dana čekam a lijepo sam ga pital kad može i rekel je za pet dana ako računam i vikend.Naravno ja sam zval njega jer on mene nije a ja više nisam htel čekati.I kaj ima pitam...A gle,veli on,otišlo ti je kučište od lagera na deklu i sad to treba strojna obrada,glodati rupu,staviti piksu i uprešati lager............kolko bi to koštalo pitam ja njega........pa oko 1600 kuna veli on.Daj mi da razmislim do sutra velim mu ja.Došlo mi je da odem po motor hitim ga pod višnju i pokrijem najlonom i nek strune.Niš,sutradan ga nazovem i pitam,daj mi reci kad mogu doći to pogledati pa da se dogovorimo..........a kaj imaš gledat,veli on,to je tak i točka...........ne, velim ja njemu,hoču vidjet kak to izgleda,....e jebiga opet če on,onda moram sve rastavljat............rastavljat ????????.........pa kak znaš da je kučište lagera ako to nisi videl..pitam ga več debelo iznerviran..........zato kaj se to dešava tim mašinama,filozofira on..............znaš kaj,reko,daj ti to sklopi i ja sutra dolazim po moto i prekinem.Nisam mogel vjerovati,tjedan dana je motor kod njega on je skinul samo dekl i najedanput sve zna kaj se dešava u bloku.Na poslu u međuvremenu dolazi moj dobar frend iz kaznenog suda po poštu (Boris,neki su ga vidli na moto susretima u Zelini i u Zaprešiću) i koji isto zna tog Sašu............i ja mu sve ispričam a on meni....Ma taj Saša je smeče,lopuža prve klase,taj bi zajebo sve živo,odkud mu to da je otišlo kučište lagera u bloku ako ga nije otvoril,daj mi motor ja ču ti to napravit,veli on........joj,Boris,pun mi je kufer i motora i mehaničara i priča i pričica,svega mi je dosta,zapalil bum to kinesko smeče i gotovo.N,ne buš niš zapalil,daj motor meni i ako nebum napravil onda ga zapali.Nakon nekoliko minuta razmišljanja pristal sam i dogovorimo se da sutra u jutro idem kod Saše po motor i da ga bum dofural njemu doma.Sutradan se dogovorim opet sa Davorom da  me prebaci u podsused po motor i da ga otpelamo do Borisa i da me vrati na sud.Došli smo do Saše u dvorištu nikoga osim ogromnog ovčara,zovem ga na mobitel,ne javlja se,derem se sa ulice SAŠAAAAA............ne jebe me pol posto..........veli Davor:uđi unutra uzmi motor i idemo........kaj ti ne vidiš ovo čudovište na četiri noge,ajd ti uđi...........nejdem ja nutra veli on...........super........jebi ga ako hoču motor moram po njega............skupim hrabrosti i uđem u dvorište,pas samo gleda kaj delam..........dođem do motora,vidim ključevi su u bravi,hvala bogu,skinem motor sa nogara i laganica prema izlazu,đukela i dalje leži na ulazu u kuču i gleda me kaj delam.............tiho velim Davoru:otvori vrata i drži ih(jer su na feder pa se sama zatvaraju).on otvori vrata i ja zguram motor skoro cijeli van kad ovčar se zaleti i počne lajat ko lud...........ja,bris van i uspijem skroz izači i vrata se zatvore i sočno prekunem :sad si jebi mater glupa đukelo.Zapalim motor i krenem laganica po tratoaru po bolonji,kad najedanput osjetim kak mi guzica vrti sim tam................nemrem vjerovat,probušena guma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nisam znal dal da se smijem plačem ili kaj drugo da delam ali najviše mi se urla...............Zove me Davor i pita me gdje sam jer me nema na dogovorenom mjestu...............guram jebeni motor,jer mi je probušena guma.............užas.Uglavnom u gumi sam našel nekakav ventil koji se zapiknul u gumu još kod Saše i kak je Davor otišel doma po pumpu samo dva puta sam pumpal da bi došel do Borisa.Nakon par dana javi mi se Boris i veli,blok je u redu sve je u redu osim radilice,radilica je spigana jer je neko lupal po njoj,zašto? nemam pojma jer po radilici nemaš kaj lupat i kaj je ona spigana tak se vrti ekscentrično i zato kroz semering curi ulje.I kaj sad..........zovem okolo tražim radilicu i veli mi neki tip da je može nabaviti za sto eura plus novi lageri plus novi semeringi plus novi dihtunzi.............to se nemre zbrojat..................nazovem jo Beta motor u Svetoj Nedelji i pitam da li ima kaj polovnog a on meni veli da ima repariranu mašinu za Lunu,sve novo klip cilindar lageri........za 1200 kuna...............više nisam znal kaj bi,ili,ili............otišel sam sutra po tu mašinu i frajer mi veli da je nema sad tu u dučanu jer mu je u skladištu,ja popizdim i pitam ga:jesam vam lijepo rekel da dolazim danas po mašinu a on meni da,ali ste došli prerano..........bil sam lud i več sam htel otiči kad mi on veli da bu mi popodne dofural mašinu gdje god treba.Dal sam mu adresu i kaj da vam velim,vozim se.............ispada na kraju da ipak nije to loš kinez nego nestručan mešter koji je lupal po radilici i spigal je dovoljno da se više ne vrti ravno nego flaksa.U glavnom sad imam motor koji ima evo sad trideset i dva kilometra........novo.............tak vam je to bilo...............a preživjel sam i to,mada nije bilo lako,zamalo je Luna završila pod višnjom................

Borris
Moped
Moped

Registration date : 13.05.2009

Re: E moj skuter kineski..............

Postaj by Borris on 26/6/2015, 22:53

Iz ove priče mogu zaključit sljedeče :
-tip ti je prodal kurčinu a ne motor , jer je očigledno znal da je sjeban....zato je i bil jeftin....ja bi ga "lepo" pozdravil kad ga vidim
-tvoje pamčenje ima prijatelja (alziča ) jel kaj si zaboravil kak ti je Saša "prijatelj" uvalil razbijenu Apriliju kao savršen motor od svog frenda koji je on održaval.....plus kaj sam ti ja rekel o njemu kad sam bil s istom na kakti servisu (jel ju je on "održaval") uglavnom njemu nebi ni mrtav dal motor u ruke (bar ne više kad sam videl njegov "posel") Boris br. 2 ti je dobro rekel za njega...
-fala bogu da si našel drugi motor da se možeš konačno vozit !

sju_rod
Admin
Admin

Registration date : 03.02.2008

Postaj by sju_rod on 27/6/2015, 14:31

da hvala bogu sad se mogu normalno voziti ali koje sam putešestvije prošel bolje da se ne sjetim..........

mg750ie
Biker
Biker

Registration date : 17.05.2009

Postaj by mg750ie on 27/6/2015, 16:03

Kad je sudbina tako htjela, glavno da si dal soma i pol više nego kaj je planirano i voziš se ko na skuteru sretan 😬

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 12:26

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

Similar topics

-

Sada je: 7/12/2016, 12:26.