Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje
Ja putujem

Free forum for free travel

Mjesec Božića i Nove Godine....mjesec radosti i veselja....uživajte....

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

za ove zimske dane

Share

sju_rod
Admin
Admin

Registration date : 03.02.2008

za ove zimske dane

Postaj by sju_rod on 2/1/2016, 21:26

https://www.youtube.com/watch?v=nGPZs8OZaaw        ha,ha,ha................nije loše,kaj ne ?.............najviše mi se sviđa kak zapali poslije zavoja,ko metak.................

Borris
Moped
Moped

Registration date : 13.05.2009

Re: za ove zimske dane

Postaj by Borris on 2/1/2016, 23:16

Da , ali je auto u zavojima brži......

Brzi
Moped
Moped

Registration date : 01.06.2010

Postaj by Brzi on 3/1/2016, 19:32

Pretpostavljam da su vozači amateri u ovoj igri a auto ipak ima 4 umjesto dvije gume i to "malo" šire neg motor koje ga drže na pravcu, a i za ubrzanje mi je nekako logično da da vozilo od 250 kg brže ubrza nego vozilo od preko tone. Osim naravno ako auto nije nabrijan do bola.

Dragec07
Admin
Admin

Registration date : 02.02.2008

Postaj by Dragec07 on 3/1/2016, 21:33

Da, ovo je snimka amatera.
No, ne treba ni zaboraviti da Megan RS Trophy R (275HP) još uvijek drži rekord za najbrži krug za serijska vozila s prednjim pogonom....
Seat (onaj s 300 HP) mu ga je bio oteo samo na jedan tjedan (još 2014-te je sve to bilo)....

Usput, priča se da je samo za tu priliku Renault napravio tih 50 komada kako bi se auto zvao serijski, no niti jedan nije završio na cestama, sve su "otkupili" djelatnici (?) Renaulta. Prava serijska proizvodnja krenula je krajem '14.

Usput, to je Meganu bilo dovoljno za tek 83 mjesto na listi najbržih.

Uživajte u listi, a i vožnjama:

LISTA:
https://nurburgringlaptimes.com/lap-times-top-100/

Profesionalac i prijašnje obaranje rekorda (2014):

Spritmonitor.de

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 4/1/2016, 12:19

sve stoji mladići samo mene je oduševilo kolko potegne BMW iz zavoja.........dakle kad dođe na ravnicu ode ko metak,mežan ga posle stigne dok dok bmw pred zavojem jako uspori a na izlasku ovaj opet potegne ko da ga neko ispali iz topa..........baš fora.(to je ono iz kockice)..........

Brzi
Moped
Moped

Postaj by Brzi on 4/1/2016, 12:51

Lako njima kad cijele tvornice stoje iza njih! Evo samo 3 primjera kako se ponašaju prave, udobne obiteljske limuzine na stazi! Nisu najbrži ali i neki koji iz tvornice izađu kao trkači nemogu uteć!

Borris
Moped
Moped

Postaj by Borris on 5/1/2016, 01:01

Samo da napomenem da Volvo 850 T5 nije udoban obiteljski auto nego jurilica i ako vam nije poznato , Volvo i Fokus RS imaju isti motor ...( 5 cil. 2500ccm . 250 ks ) Je da fokus bolje leži , ali ovaj u Volvu definitivno ima veča jaja.......

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 5/1/2016, 12:51

A i zvuk motora i felge i gume ne izgledaju mi kao da ga je vlasnik pripremio za 3 klinaca na zadnjem sjedištu i sredovječnu suvozačicu koja će isplesti šal na putu do nekog alpskog sela...

Spritmonitor.de

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 5/1/2016, 13:04

A prije 7 godina isti je taj lik stavio i ovaj video istog automobila na Youtube

Spritmonitor.de

Brzi
Moped
Moped

Postaj by Brzi on 5/1/2016, 20:03

Neznam Borris u koliko T5 si se vozio ako to ne smatraš udobnim vozilom! Moj nažalost ima popriličnu manu a to je Audijev TDI motor  Sad  ali što se tiče ovjesa u serijskoj varijanti moj i T5 imaju sve isto osim što benzinci dolaze sa 16 ili 17" kotačima pa tu malo izgube na udobnosti u odnosu na TDI koji u serijali dolazi sa 15" kotačima. Jeddino je 850R imao niži i tvrđi ovjes pa vjerujem da si na njega mislio jer si spomenuo 250 KS jer se "obični" T-5 kreću od 193 do 225 KS. Ovaj najslabiji sa 193 KS je recimo isto 5 cilindara ali samo 2 litre zapremine i išao za Talijansko tržište.

Neznam kakve su modifikacije (ako jesu) rađene na ovima iz snimki, ali to su definitifno auti koji mogu služiti kao obiteljski ali ako treba mogu biti i prave zvijeri na cesti uz malo više naginjanja u zavojima prate cestu kao da su na tračnicama! A najvažnije od svega treba uzeti u obzir da su to sve ipak punoljetne makine jer ih je 1999. zamijenio V70 a i dalje su itekako žilavi.  Cool

Borris
Moped
Moped

Postaj by Borris on 5/1/2016, 21:45

Ja nisam rekel da Volvo 850 nije obiteljski udoban auto (bez obzira jel benzinac ili dizlaš) ali koliko znam model T5 je sportski preuređen auto , tj. ima jači motor, spušten ovjes, tvrđe amortizere i jače kočnice.....to ne znači da nema i obiteljsku funkciju....samo malo neudobniju....isto kao Golf Gti ili Fokus ST i RS...
i jedna zanimljivost : Volvo je tih davnih godina sudjeloval u WTCC prvenstvu sa modelom T5 u izvedbi karavan (uz obrazloženje da ima bolji balans-raspored masa) i odnio dosta pobjeda....
a isto kolko znam model T5 se radil samo sa navedenim motorom , a kad je Ford kupil Volva taj motor je metnul u Fokusa RS jel imse nije dalo razvijati vlastiti motor...
Uostalom dotični motor je bil jedan od najboljih po svim recenzijama....

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 5/1/2016, 21:57

a ja sam samo.............

Brzi
Moped
Moped

Postaj by Brzi on 5/1/2016, 22:17

Ruda kaj se plačeš, pa samo kratimo duge zimske dane, kak i naslov kaže  Laughing

Borris sve OK, ni ja to nisam znal dor nisam počeo vozit Volva (punoljetnog) pa se podosta družit s mehaničarom  Laughing  . T-5 oznaka se koristila za "obične"  aute i oni su svi imali potpuno isti ovjes a isto tako tu oznaku su nosili modeli s motorima od 2,0 ; 2,3  i 2 435 ccm (koje su prodavali pod 2,5).

Jedino "R" varijanta je uz spojlere imala i tvrđi i niži ovjes (na kojeg si ti mislio), veće diskove naprijed i još kojekakve sitnice.

Ako se kome da kratit zimu ima ovdje cijela paleta motora: https://en.wikipedia.org/wiki/Volvo_850

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 5/1/2016, 23:24

ma samo napred,važno je da ste se uključili.............iako je moja namjera bila pokazat ubrzanje motora,konkretno (mada nije od presudne važnosti,mogel je biti bilo koji slične snage) BMW S1000RR koje me se jako dojmilo vi ste se hitili na aute,no uopče nema veze,važno je da u ove "zimske dane" skratimo pričom kad se več nemremo voziti.......... i naravno oduševljen sam i autima,volvo super,megan rs fenomenalan ali iako ne spada u tu klasu za mene pravi sportski auto a koji može biti i obiteljski je ISKLJUČIVO NISSAN GTR........naravno dok do jednog megana rs-a bi još i mogli (kakav kreditič) do GTR jedino ak me potrefi na lotu,ha,ha.........a to bu sigurno......

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 9/1/2016, 14:47

evo vam renoja rs-a... https://www.youtube.com/watch?v=pkH6f91jCUg  ......dobar je ha ?????

Brzi
Moped
Moped

Postaj by Brzi on 10/1/2016, 21:22

Da dobar! Sam to nije suto neg formula  Laughing

Uostalom motor još nekak zajašim i sjašim a za ući ili izaći iz takve škatuljice bi, nakon svake takve akrobacije trebao terapije za kičmu  Cool

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 10/2/2016, 19:46

Moram priznati da me ovaj klinac na plavom skuteru oduševio...

Nema predaje (iliti boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka...)

Spritmonitor.de

Brzi
Moped
Moped

Postaj by Brzi on 10/2/2016, 21:46

Ma sve OK ali mene ako se pita ili je nekoga ubio ili je totalni kreten! Neznam kakav prekršaj da je počinio ići zbog toga riskirati da se ubiješ je stvarno malo jači kretenluk!  Budi muško i reci jesam kriv sam i kaj sad.

mg750ie
Biker
Biker

Registration date : 17.05.2009

Postaj by mg750ie on 11/2/2016, 08:14

Brzi pravo zboriš 👍

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 14:00

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu