Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje
Ja putujem

Free forum for free travel

Mjesec Božića i Nove Godine....mjesec radosti i veselja....uživajte....

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

Žabe i babe

Share

Dragec07
Admin
Admin

Registration date : 02.02.2008

Žabe i babe

Postaj by Dragec07 on 13/7/2009, 08:26

Radni vikend spojili smo sa korisnim, pa evo prvih slikovnih rezultata.

Dilemu da li na put ići automobilom ili motorom otklonio je samo jedan krug po Zagrebu i prolazak pored bivše Esplanade. Pravi motoristi samo razmišljaju kuda treba stići, a sve ostalo je stvarno nebitno:

Uz redovno čišćenje i spremanje pronašlo se malo vremena i za predah.

A nakon prohladnog Gorskog kotara, uz vatricu je naravno uvijek ugodnije.

Pa sam se sjetio i one mitske priče o "našem čovjeku" koji se u izbjegličkom sužanjstvu Njemačke zaželio domaće janjetine s ražnja. Zna se, naravno, da je janjetina na ražnju nezamisliva zapadno od Mure i da je nema na jelovnicima uljuđenih europskih gasthausa, jer se na kolac nabijeno pečenje pristojnom Zapadu smatra ekstremno barbarskim načinom termalne obrade mesa, pa se taj naš-čovjek dosjetio da mlado janje kupi u trgovini s - kućnim ljubimcima. Prodavač se, kaže taj rašireni urbani mit, čudom načudio kupčevoj želji - neće on anakondu, tarantulu ili krokodila, kao sav normalan zapadni svijet, nego baš mladunče ovce - a kako u uređenom kapitalizmu nema toga što vam trgovac neće naći, tako je tjedan dana kasnije naš-čovjek došao u pet-shop po svoje malo, bijelo janje.
I prošla bi ta janjetina na ražnju bez posljedica, da se našem-čovjeku nije omililo, pa je u dućanu s kućnim ljubimcima naručio i drugo, i treće i sedmo janje. Raznježila se prodavačica u dućanu, stvar se pročula, za neobičan slučaj ljubavi čovjeka i domaćih životinja, zainteresirali su se uskoro i novinari, ali i budni aktivisti lokalnog društva za zaštitu životinja, koje je zanimalo kako se taj siromašni nesretnik brine za svoje stado.
I naposljetku je u plitkoj kosturnici u dvorištu iza kuće u predgrađu Düseldorfa otkrivena mračna tajna tihog i povučenog N. N., prognanika s krvavog Balkana.

Kako su svi prošli tjedan spominjali razvikani 9. moto susret Mrtvih žaba u Lokvama (šuma Golubinjak), onako usput, Mara i ja smo htjeli i sami nazočiti. Obaveze su nas natjerale na malo kašnjenje (svega jedan dan), a rezultat možete vidjeti i sami.

Konobar je bio ljući od Mare (tu ni šminka nije pomogla) i potanko mi objasnio da ga od petka maltretiraju neki bajkeri, i da on to više neće raditi i da zatvara butigu.

A bajkerima ni traga , kao uostalom što nije bilo traga ni toliko razvikanim žabama.

I sve mi se nekako činilo kao da na ovim prostorima nije bilo neko motorističko druženje već kamp neke poznate eko udruge

Mjesto je inače prekrasno za neki neobavezni izletić samo što bi onda ipak trebalo i malo protegnuti noge po okolici, a to je veliki nedostatak.

Vać na ulasku u park sam shvatio da ovdje treba biti i vrlo oprezan. Ako su ovi ovdje uspjeli Papi pokloniti pa oteti smreku (tak se čini po ovoj Papinoj), pa kako onda ostaviti motor nečuvan.

A i zvijeri ne nedostaje, no za neustrašive borce to je šala mala

Uz sve kave i sokove, put do Zagreba pretvorio se u kreni-stani-kreni kod svakog šumarka (e Mara, Mara...). Pa onda čovjek može vidjeti i lijepe reklame za servis koji još nismo ni aktivirali. Evo teme za prvi ovotjedni sastanak na poslu:

Vakula je jutros opet bio onaj stari. Obećao je suh, sunčan i vruč tjedan do petak, a onda samo uobičajenu kišu.

Stoga mi je pala na pamet sasvim neočekivana i genijalna ideja. Da jedno od slijedećih popodneva individualna putovanja zamijenimo grupnim i svi zajedno odemo negdje u okolicu na pivicu.

Spritmonitor.de

sju_rod
Admin
Admin

Registration date : 03.02.2008

Re: Žabe i babe

Postaj by sju_rod on 13/7/2009, 16:55

eto vidiš pa tko bi reko ha? a kaj se tiče popodneva mislim da vrijedi

Borris
Moped
Moped

Registration date : 13.05.2009

Postaj by Borris on 15/7/2009, 00:08

Jedno društveno grupno mislim putovanje na nekakvu (samo ne Favorit) pivicu (da ne velim pivčugu) bi sasvim fino legnulo!!!!.....Dakle dajte predloge!!! Svi su dobrodošli (mislim predlogi a i oni drugi Smile ) al kak vidim jučer niko niš??? A stvarno bi trebali biker magla zivili zivili , pa natrag , dajte ljudi (a i žene ) nekaj predložite , ja sam za sve opcije ! vozdra!!!

Giga
Moped
Moped

Postaj by Giga on 15/7/2009, 08:14

Idea na pol puta nam je recimo pink panter koji je nekima več poznat zivili , ili vidikovac iznad vrbovskog ili golubinjak, pa ak ste za đir od stotinjak kilometri možemose najti, nama recimo odgovara u petak popodne, ak imate nekih drugih prijedloga samo dajte... kava
a

Borris
Moped
Moped

Postaj by Borris on 15/7/2009, 09:54

Viš , viš ovo je vrlo konstruktivan i interesantan predlog.... Laughing . Ideja da se najdemo s dve strane je super! Kaj se nas tiče ( Juli i mene ) možeeee u petak popodne ! Juli dela do pol3 tak da bi mi mogli krenut tam negde oko 3-pol 4 . Sad treba videt još kaj drugi vele ! Nadam se da se vidimo biker zivili kava Plavi

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 15/7/2009, 12:28

Na žalost iz vrlo objektivnih i opravdanih razloga (lov na odojka) ja na žalost nemrem pa nemrem.

Spritmonitor.de

Borris
Moped
Moped

Postaj by Borris on 15/7/2009, 14:05

LOVČE !!! JEGGERU pače ! Želim ti sretan i beričetan hunting oliti lov ! kokos Samo ti vlovi jednog leeepog i ne preveč masnog primjerka te kraljevske rase i deni ga na sunčanje Vatreniljut ! Za ostalo ne brini več oštrim zube ! Za petak ne brini netreba ti boljša ispričnica od ove! Plavi . Bormeč jedva čekam subodu ! Uz duboki klimoglav......

Giga
Moped
Moped

Postaj by Giga on 15/7/2009, 17:12

dragec opet sabotira Batinaljut
a

Giga
Moped
Moped

Postaj by Giga on 15/7/2009, 17:43

nemojte se slučajno izvlačiti na to da je daleko, upravo su stigli ljudi iz Češke, muž i žena, putovali su 13 sati, kroz cijelu Njemačku ih je prala kiša a ostaju samo 7 dana. Zaboravih reči došli su motorom

juli
Biciklist
Biciklist

Registration date : 12.05.2009

Postaj by juli on 15/7/2009, 18:46

Giga neznam za druge, ali mi smo se dogovorili da idemo i da se vidimo. Ja delam do pol 3 ,pa bumo kremuli u 3 tak da se imamo vremena družiti i poklopati štrudl od borovnica na vidikovcu.

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 15/7/2009, 20:01

žao mi je društvo ali ovo je malo predaleko za mene,na koncu radim do pol četri a i još moram obaviti neke stvari tak da bi bilo prekasno a nema smisla da čekate samo mene.Lijepo se provedite i uživajte,pozdrav svima.

Giga
Moped
Moped

Postaj by Giga on 16/7/2009, 07:20

i ruda sabotira... Batinaljut
dan je do 9 a to ti je vuru puta od doma, moreš se dopelati solo a nazad u društvu...
a

sju_rod
Admin
Admin

Postaj by sju_rod on 16/7/2009, 19:48

ajd bumo vidli

Borris
Moped
Moped

Postaj by Borris on 16/7/2009, 20:23

Rekli su slepci !.....

Borris
Moped
Moped

Postaj by Borris on 17/7/2009, 08:59

Dragec , lovče kaj delaš na forumu mesto da ganjaš lovinu???? Kaj si več vlovil lafa pardon odojka ? Naj štrajkat , mi te promatramo! Smile What a Face

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 17/7/2009, 09:17

Ovi novi cyber lovci su ti malo opakiji: love po internetu.
A sad se sjetih i jednog vica koji ne pripada ovdje, al kad već trkeljam......

Konobar, u ovom junećem gulašu nema ni komadića junetine.....
Kaj ste vi normalni, ste kad u lovačkom gulašu pronašli komadić lovca?????

Spritmonitor.de

Borris
Moped
Moped

Postaj by Borris on 18/7/2009, 09:33

Cyber lovče nadam se da si dobro usidril pajceka ( s klinovima , kamenjem , špagom , bilo čim ) jer se ovaj vetar opako raspuhal ! ( nosi mi stolce po terasi ) tak da nebi slučajno lovinu lovili po šumi.... Laughing kokos

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 09:46

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

Sada je: 8/12/2016, 09:46.