Ja putujem

Iskoristite prednosti registriranih članova!
Upišite svoje podatke za logiranje
Ja putujem

Free forum for free travel

SRETNA I USPJEŠNA NOVA 2017 GODINA .........

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

KAJ BEDAK POKVARI...

Share

Borris
Moped
Moped

Registration date : 13.05.2009

KAJ BEDAK POKVARI...

Postaj by Borris on 22/1/2010, 17:58

Kao što i sam naslov kaže ima jedna poslovica koja veli da kaj bedak pokvari nemreju ni tri pametna popravit....Tako je i moje milo djete vozilo Punta i vozilo , bez obzira kaj je jedna crvena lampica svetlila ( ma vidla sam ja da lampica svetli , al kaj meni znači tam nekakva lampica, kaj ja znam kaj je to?????- to je bil odgovor) tak dugo dok ni ostala bez grijanja...tek je onda rekla : tajo,moraš pogledat zakaj mi grijanje ne radi! I imal sam kaj videt...motor je ostal potpuno bez vode , normalno zgorel dihtung,prdnul termostat, pumpa za vodu .....itd. Kak bi Dragec rekel : neprocjenjivo , a za sve ostalo (tj. rezervne djelove) imaš Master card....I tako se ja u ulogi ona tri mudraca primil posla...Ovo su slike rastavljenog motora

na lijevoj sliki se lepo vidi kak je voda oštetila i cilindar....

glava motora i djelovi za zamjenu

glava nakon obrade i novi djelovi (nakon peglanja kartica....)

motor u fazi sastavljanja

složen motor koji čak i radi !!!

I to je to...znam da nije neki servis nego u vlastitom aranžmanu ali sam si mislil da bi vam bilo interesantno videt slikice....Punto sad radi kakti vurica a kak bu dugo to najviše ovisi o onom na početku priče....(bedaku)..Lepi pozdrav svekolikom pučanstvu!
(Powered by frubar.net)

mg750ie
Biker
Biker

Registration date : 17.05.2009

Re: KAJ BEDAK POKVARI...

Postaj by mg750ie on 22/1/2010, 18:15

super si kratiš dane po zimi

Dragec07
Admin
Admin

Registration date : 02.02.2008

Postaj by Dragec07 on 26/1/2010, 09:27

Bravo majstore. Izgleda vrlo dobro napravljeno. Sjedi, pet. Zaslužio si pola litre gratis.

Ipak mislim da je u svemu bilo i dosta sreće. Nije baš neka rijetkost da se u takvim slučajevima sve skupa dovoljno zgrije da pukne i glava motora, a to su onda ipak malo veći troškovi i zahtijevaju često i zlatnu kreditnu karticu....

Spritmonitor.de

Borris
Moped
Moped

Postaj by Borris on 26/1/2010, 13:21

Bogme je i ovo bilo preveč.....da je puknula glava(a nedaj Bože blok ), onda bi neko bil malo dulje pješak.....Mada je več ovo bilo na granici isplativosti jer se može več za 1500-2000 kn kupit drugi motor! Samo nažalost nemreš znati u kakvom je stanju tak da je to prevagnulo jer je ovaj motor prije bil u savršenom stanju. A inače i ovaj popravak je koštal više nego drugi motor (bez naplate majstora...)

mg750ie
Biker
Biker

Registration date : 17.05.2009

Postaj by mg750ie on 26/1/2010, 13:39

znači da je i ovaj motor, sad poslije ovakvog operativnog zahvata u savršenom stanju

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 26/1/2010, 13:56

A čini mi se i majstor, mam je živnul.

Spritmonitor.de

Borris
Moped
Moped

Postaj by Borris on 26/1/2010, 14:50

Sad posle ovog nije više u savršenom stanju jer je došlo do laganog oštečenja jednog cilindra(vidi sliku) a također je pitanje kolki je zamor materijala usljed višednevnog pregrijavanja ( tu mislim na ventile, samu glavu, klipove, karike)...mada nemora biti ništa ali to bu se vidlo s vremenom....Ostali djelovi koji su oštečeni zbog pregrijavanja su promjenjeni (pumpa za vodu, termostat, gumice ventila, semeringi, dihtungi, svječice, poklopac zubčastog remena) a neki su preventivno promjenjeni ( kablovi za svječice, zubčasti remen, španer remena, kanalni remen, ulje, antifriz, filteri, indikator temp.,...) Motor je do sada trošil 2-3dcl ulja na 15000km (ima ukupno 110000km) a sad bumo vidli....(iz tog bu se vidlo u kakvom su stanju karike, vodilice ventila i ventili)Tolko o Puntu....Sad se spremam raskopat Suzukija i napravit jedan veeelki servis....

Dragec07
Admin
Admin

Postaj by Dragec07 on 26/1/2010, 15:27

Boris, ne pretjeruj.
Da ti u međuvremenu ipak otvorimo jednu zasluženu pivu????

Spritmonitor.de

Giga
Moped
Moped

Registration date : 03.02.2008

Postaj by Giga on 27/1/2010, 13:03

Boris! Gdje si? Vrati se s pive, fališ nam

DeeZg
Roler
Roler

Registration date : 11.09.2009

Postaj by DeeZg on 27/1/2010, 17:13

Tajo moj....priča stoji skoro 100%, osim činjenice da sam ti tri tjedna govorila da auto ne radi kako treba i ti si ga gledao i vozio i svašta nešto i nisi primjetio lampicu nego si dao zeleno svjetlo da je s autom sve ok, dva dana prije kolapsa......

No dobro....kartica je speglana, majstor je genijalac i auto vozi kao nov!

sju_rod
Admin
Admin

Registration date : 03.02.2008

Postaj by sju_rod on 27/1/2010, 19:15

Boris,šuti i plivaj dalje,to je tvoje dijete i za njega moraš dati sve pa makar i bila kriva,tvoja je,jebeš pleh važno je da je sve drugo v redu.......

Borris
Moped
Moped

Postaj by Borris on 27/1/2010, 20:15

Giga moja draga, kak da se vratim kad sam se zgubil među pivama......Joj kak je piva dobra stvar......

Sponsored content

Postaj by Sponsored content

• Započni novu temu
  • Odgovori na temu

Sada je: 21/2/2017, 16:28.